Proč by se měla vaše jídelna stát Skutečně zdravou? 

Skutečně zdravá jídelna je osvědčení, kterému můžete vy a vaši zákazníci věřit.

Účast v programu Skutečně zdravá jídelna poskytuje nezávislé ověření, že poskytovatel stravovacích služeb podniká kroky ke zvýšení kvality nabízených pokrmů, které připravuje z čerstvých sezónních surovin od pěstitelů a chovatelů z regionu, bez použití polotovarů a aditiv. 

Programu Skutečně zdravá jídelna dala záštitu Asociace kuchařů a cukrářů České republiky.

Poskytovatelé stravovacích služeb zapojení do programu jsou kontrolováni, aby bylo zajištěno, že splňují vysoké standardy na původ a kvalitu použitých surovin. Program Skutečně zdravá jídelna tak hostům jídelen poskytuje záruku, že pokrmy jsou připravené z čerstvých sezónních surovin, pocházejících od farmářů a výrobců z vašeho kraje, a že na přípravu pokrmů nebylo použito nezdravých aditiv, GMO a trans-mastných kyselin. 

Vazba na Corporate Social Responsibility

Společenská odpovědnost firem (CSR) má tři pilíře: ekonomický, ekologický a sociální. Sociální pilíř míří směrem dovnitř firmy, k zaměstnancům, a obsahuje mimo jiné péči o jejich blaho a zdraví. S tím přímo souvisí kvalita podnikového stravování. 

Osvědčení pro všechny

O osvědčení Skutečně zdravá jídelna se může ucházet kterákoli organizace připravující a nabízející pokrmy v jakémkoli sektoru gastronomie a veřejného stravování.  

Pokud vaše jídelna připravuje pokrmy pro děti, žáky nebo studenty školy, která se zapojila do programu Skutečně zdravá škola, budou úpravy pokrmů a spolupráce s dodavateli zásadní pro splnění kritérií z okruhu „Kvalita jídla a místo původu“. 

Zapojení do programu Skutečně zdravá jídelna přináší výhody:

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací