01 září 2016

Skutečně zdravou jídelnu mají školáci a zaměstnanci firem už v pěti jídelnách

Autor: Skutečně zdravá škola

Skutečně zdravá škola má sice v názvu slovo škola, ale chce pomáhat k tomu, aby se jedlo kvalitně ve všech jídelnách a prostorech hromadného stravování vůbec.

Proto před několika měsíci spustila projekt Skutečně zdravá jídelna, do kterého se mohou přihlásit nejen školní jídelny, které chtějí vařit kvalitně.  Jídelny zapojené do programu plní předem stanovená kritéria, nezávislá mezinárodní certifikační společnost kontroluje jejich plnění a stejně jako v programu Skutečně zdravá škol mohou získat bronzový, stříbrný nebo zlatý certifikát podle toho, jak se jim daří podmínky plnit.

A daří se to! Kromě školních jídelen se hlásí i jídelny firemní a aktuálně jich už pět dosáhlo na bronzový certifikát. Hned první, která dosáhla na bronzový certifikát, je jídelna mezinárodní školy International School of Prague, jež vede divize Fresh & Tasty, člen skupiny Zátiší Group. A vaří tak, jak bychom chtěli, aby se vařilo všude - poctivě, z čerstvých a sezónních potravin, bez náhražek a zbytečných polotovarů.

“Snažení a práci Skutečně zdravé školy sledujeme a podporujeme dlouho. Hlavní myšlenka nám je sympatická už jen proto, že sami ve stejném duchu vaříme “našim” dětem. Na jedné straně jsou to čerstvé sezónní suroviny a celková pestrost nabídky, na druhé otevřená komunikace se školou a rodiči, které určují, jak spokojení a zdraví budou naši malí strávníci.  Jsme přesvědčeni o tom, že vše, co jíme, co děláme a v co věříme, ovlivňuje zpětně naše zdraví, štěstí a náš život, “ vysvětluje  Jana Vaňková z Fresh&Tasty motivaci, proč se rozhodli zapojit do projektu Skutečně zdravá jídelna.

Kompletní přehed zapojených zařázení najdete zde.

Zpět na aktuality

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací