29 srpen 2016

Skutečně zdravá škola vyzývá kandidáty na hejtmany k podpoře zdravého stravování dětí v jejich kraji

Autor: Skutečně zdravá škola

Naším smělým cílem je, aby do roku 2020 do programu vstoupilo 3 000 škol. Zdravě jíst ve školních jídelnách by tak mohlo přibližně 700 000 dětí v celé zemi. Podporu mohou kandidáti vyjádřit podpisem Prohlášení o podpoře.

Děti netuší, kde se  jídlo bere, jak vzniká ani co je pro ně zdravé. Školní jídelny vaří z polotovarů, anáhražek a jídla často nejsou pro děti vhodná. To je aktuální situace v mnoha českých školách, kterou se snažíme změnit pomocí našeho programu Skutečně zdravá škola. Program školám pomáhá ve zlepšování školního stravování i vzdělávání dětí o jídle. V programu už je zapojeno více než 160 českých škol, my bychom ale chtěli, aby se zapojilo škol mnohem víc.

Naše regionální koordinátorky postupně, prostřednictvím dopisů a osobních schůzek, oslovují kandidáty na hejtmany a zastupitele pro podzimní krajské volby, aby se zavázali v průběhu svého funkčního období iniciovat zapojení minimálně 250 škol v jejich kraji.ěříme totiž, že na potřebě kvalitního stravování dětí se shodne naprostá většina politické scény, a že je to tedy téma, které budou chtít politici v rámci předvolební kampaně podpořit. My budeme veřejně propagovat všechny kandidáty, kteří Skutečně zdravou školu svým podpisem zaštítí. Věříme, že to budou brát jako závazek, díky němuž budou naše děti jíst  lépe už během jejich volebního období.

Realizace programu Skutečně zdravá škola má velký přínos nejen pro zdraví a vzdělanost školáků, ale přináší také konkrétní výhody pro rozvoj regionu. Děti ve Skutečně zdravých školách jedí pokrmy připravené z čerstvých sezónních surovin a získávají základy zdravých stravovacích návyků. Školní kuchyně zapojených škol se zavazují používat čerstvé produkty přímo od zemědělců, pekařů a řezníků působících v kraji, a tím přispívají k ekonomickému rozvoji regionu.

Politiky žádáme o podepsání přímočarého Prohlášení o podpoře. Rádi následně zveřejníme všechny, kdo prohlášení podepíší.

Pokud nám chcete pomoci, můžete se i vy obrátit na kandidáty a vyzvat je k podpoře Skutečně zdravých škol. Kontakty hledejte v boxech jednotlivých krajů vpravo na stránce kampaně, příklad dopisu s výzvou najdete zde.

Zpět na aktuality

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací