01 říjen 2021

Farmářské tržiště Scuk.cz nově přiváží kvalitní farmářské produkty přímo do školních jídelen Skutečně zdravých škol

Autor: Tom

Největší český online farmářský trh Scuk.cz a program Skutečně zdravá škola od září zapojují téměř 500 školních jídelen do společného projektu kvalitního stravování žáků. Scuk.cz nabízí na jednom místě produkty tří set lokálních farmářů, které pravidelně dodává svým zákazníkům po celé republice.

Největší český online farmářský trh Scuk.cz a program Skutečně zdravá škola od září umožní zapojit téměř 500 školních jídelen do společného projektu kvalitního stravování žáků. Scuk.cz nabízí na jednom místě produkty tří set lokálních farmářů, které pravidelně dodává svým zákazníkům po celé republice. 

„V tuto chvíli naše nabídka čítá téměř 10 tisíc produktů od lokálních farmářů, které pravidelně zavážíme na více než 600 výdejních míst. Školám, které se do projektu zapojí, nabízíme závoz objednaných potravin přímo do jejich jídelny," vysvětluje Kamil Demuth, zakladatel Scuk.cz.

Celý proces je velmi jednoduchý. Stačí, aby se škola na Scuk.cz zaregistrovala jako výdejní místo a začala objednávat zboží. V pravidelných intervalech pak Scuk.cz doručí objednávku přímo na požadované místo. V pilotním provozu, který proběhl před prázdninami, velmi dobře zafungoval model, kdy škola umožnila nákup regionálních potravin také rodinám dětí.

„V Mateřské škole Radostice poblíž Brna si organizování nákupů vzala na starost jedna maminka, která oslovila ostatní rodiče i místní obyvatele a celý projekt tak získal komunitní rozsah, což nám dělá velkou radost a je to rozhodně cesta, kterou bychom chtěli společně pokračovat," doplňuje Demuth.

Scuk.cz vznikl v roce 2018 s cílem podpořit menší lokální farmáře a výrobce a dostat jejich produkty do českých domácností. Díky sdruženým závozům na výdejní místa (nezaváží přímo domů) je schopný logisticky pokrýt celou republiku, navíc se sníženým dopadem dopravy na životní prostředí.

„Ve Skutečně zdravých školách děti jedí pokrmy z kvalitních surovin, navštěvují farmáře a učí se, že jídlo není pouze balíček v supermarketu, ale že za kvalitním jídlem stojí nejenom spousta lidské práce, ale také obrovské množství zodpovědnosti vůči krajině a prostředí. Spolupráce se Scuk.cz nám proto dává velký smysl. Mezi klíčové body programu Skutečně zdravá škola patří využívání čerstvých sezónních surovin ve školním stravování a věříme, že jednoduché zásobování jídelen kvalitními potravinami českých a moravských farmářů je přesně to, co nám pomůže k jeho naplnění," dodává Tom Václavík, ředitel programu Skutečně zdravá škola.

Školy, které by se chtěli do projektu zaregistrovat, mohou navštívit stránku http://www.scuk.cz/organizatori, kde vyplní svoje údaje, projdou krátkým zaškolením a jejich cesta k farmářským potravinám může začít.

Zpět na aktuality

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací