24 září 2018

Další zbytečná akce?

Autor: Skutečně zdravá škola

Život se vlastně skládá z mnoha malých či větších náhod. Tak i čistě náhodou jsem se dostal k informaci o projektu Skutečně zdravá škola. Po přečtení podmínek, které by měl plnit každý zájemce o vstup do tohoto projektu, jsem nabyl přesvědčení, že se jedná o další zbytečnou akci, do které bude přijat každý, kdo si zažádá.

Jsem zástupce společnosti, která se zabývá převážně výrobou a distribucí obědů do škol všech kategorií v Praze a okolí. A je to přesně deset let, kdy jsme si se společníky řekli, že zboříme mýty a zaženeme strašáky školních jídelen. Je to deset let, kdy jsme si řekli, že vymažeme ze slovníku žáků a studentů výraz UHO a větu „To se zase nedá jíst“. Šel do toho i šéfkuchař, který s námi bojuje už více než osm let. A právě více než osm let jsem neslyšel zmíněný výraz, ale naopak  čím dál častěji větu : „Dneska se vám to povedlo“.

A tak si čtu podmínky získání certifikátu Skutečně zdravá škola a pořád mi to vrtá hlavou. Proč bych vařil z polotovarů, když si to umím uvařit lépe z čerstvých surovin? Proč bych platil více za dopravu od vzdáleného dodavatele? Proč bych používal potraviny s „éčky“, když je nemusím skladovat a hlavně proč bych používal nebezpečné látky, když vařím pro mateřské školky? Beru tedy mobil a vytáčím číslo. Během příjemného povídání si s Karolínou zjišťuji, že zdaleka není všechno samozřejmé a že existuje i ekvivalent programu Skutečně zdravá škola pro samostatné vývařovny – Skutečně zdravá jídelna.

Naše společnost Česká jídelna – zařízení školního stravování, s.r.o. plní bronzová kritéria a právě v těchto dnech podává žádost o „stříbro“.

Neptejte se, co pro mě znamená bronzový certifikát a neptejte se ani, co pro mě znamená stříbrný. Přijďte za rok a zeptejte se, co pro mě znamená certifikát zlatý. A já vám bez přemýšlení odpovím:  „konečně mám papír na to, co už dělám deset let“.

Luděk Blaheta, ředitel společnosti

Zpět na aktuality

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací